Parke Zemin Kaplamaları - MOGAN GROUP

Please select
3d-slider-mogangroup
3d-slider-mogangroup-com-tr
İçeriğe git

Parke Zemin Kaplamaları

DEKORASYON
AHŞAP ZEMİN KAPLAMA
Parke döşemeler doğal yapı görünümü ve uzun ömürlü olması sebebiyle günümüzde en çok kullanılan döşeme ürünleridir. Ahşap ürünlerden yapılan bu zeminler renk, doku ve çeşitli özellikleriyle farklı stilleri bulunduran zemin döşemeleridir. Doğru bakım ve kullanımı ile ahşap zeminlerin ömrü oldukça uzundur.


MASİF PARKE
Tamamı aynı ağaçtan üretilmiş, Lamba-Zıvanalı parkelere de masif parke denir. Ancak, günümüzde daha çok geri kalmış ülkelerin ürettiği ve kullandığı bir üründür. Doğal güzelliğinin yanında büyük riskler taşımaktadır. Montaj genellikle beton zemine uygulandığı için, gerek zeminden, gerekse üst yüzeyinden aldığı rutubet ve ısı farklılıklarından dolayı, ahşap, “çalışma” yapar. Rutubet alan ahşap, genişler ve kabarma yapar, çok ısınan ortamlarda ise parkelerin aralarında açılmalar olur. Bu sebeple parke, ilk günkü özelliğini kaybeder. İyi kurutulmamış ve fırınlanmamış ağaçlardan yapılan parkelerde, bu hususlar daha erken kendini gösterir. Masif parkeler, döşeme yapılacak ortamlarda birkaç gün veya iklim ve hava koşullarına göre, daha fazla bekletilmeli ve ortamla uyum sağlaması beklenmelidir.


LAMİNE PARKE
Lif yönü birbirine dik gelecek şekilde üst üste preslenerek elde edilen konstrüksiyonlu ve cilalı hazır parkelerdir. Orta tabaka, alt ve üst tabakaya ters bir şekilde yerleştirilerek, ağacın çalışması önlenmiştir. Özellikle yerden ısıtmalı mekanlar için ideal olup, yaşanan mekanlarda uygulama kolaylığı sağladığından tercih edilmektedir. Lamine parke, aynı laminat parkede olduğu gibi Polietilen şilte üzerine “yüzer sistem” yöntemiyle, sadece geçiş yerleri tutkallanarak uygulanır. Masif parkeler gibi sistre edilir, cila yapılır. Lamine Parkelere üretim esnasında uygulanan çok özel ve sert cilalar, darbelere ve çizilmelere karşı dayanıklılığını arttırmaktadır. Ağacın doğallığını yaşayabileceğiniz, sıcaklığını hissedebileceğiniz her türlü mekanlarda kullanabileceğiniz bir parke çeşididir.


LAMİNAT PARKE
Laminat parke, farklı yapılardaki katmanların, sertleştirilip, yüksek basınç altında birleştirilmesi sonucunda elde edilen bir malzemedir ve 3 tabakadan oluşur. Laminat Parkenin avantajları çoktur. Şöyle ki; Mekanlara çabuk ve kolay uygulanır, çizilmez, mobilya ayaklarından ya da ofislerde koltukların tekerleklerinden etkilenmez. Aleve ve sigara ateşine karşı direnci yüksektir, yanmaz. Güneş ışınlarından etkilenmez, rengi solmaz. Leke tutmaz. Hijyeniktir, bakteri ve mikrop barındırmaz. Çağdaş bir malzemedir ve ömrü çok uzundur. Ancak laminat parke ağaç bazlı olduğundan, banyo, duş ve endüstriyel mutfaklarda kullanılmamalıdır.
Parquette
Ankara Dekorasyon ve İçmimarlık
Ankara İçmimarlık
Ankara Dekorasyon ve İçmimarlık
Parquette
Çankaya İçmimarlık
ONLINE TASARIM MERKEZI
Odanızına seçmeyi planladığınız parkeniz ; mobilya ve duvar boyanız veya duvar kağıdınızla uyumlu mu ?
Renk ve dekor uyumlarını ONLINE olarak Soldaki Logoya tıklayarak deneyebilirsiniz. Böylece hayalinizdeki tasarıma daha çok yaklaşmış olursunuz.
Parquette
Dekorasyon bilgilendirme broşürünü sağdaki butondan indirebilirsiniz.
Parke Süpürgelik çeşitlerimizi incelemek soldaki butona basarak kataloğumuzu indirebilirsiniz.
Facebook
Tweet
instagram
Google Plus
Mogan Group Blog
3d-slider-mogangroup-com-tr
3d-slider-mogangroup-com-tr
İçeriğe dön