İÇ MİMARLIK VE DEKORASYON - MOGAN GROUP

Please select
3d-slider-mogangroup
3d-slider-mogangroup-com-tr
İçeriğe git

VİTRİN TASARIMI & MAĞAZA DEKORASYONU

MOGAN GROUP


Tüm perakendecilerin "Vitrin tasarımı" ve "mağaza dekorasyonu" daha fazla satış yapmalarını sağlama amacıyla çok önem taşımaktadır.

Her gün binlerce reklam mesajına maruz kalan tüketicinin gözünde farklılaşmak satışı artıracak en temel amaç olmalıdır. Mağazanız aynı zamanda reklam mecranızdır. İnsanları, vitrininizi gördükleri andan itibaren yakalamanız oldukça önemlidir. Hatta vitrin tasarımı ilk intibanın oluştuğu alandır. İyi bir vitrin tasarımcısı ile çalışmak, ilk anda müşteriyi yakalamanızı sağlayacaktır.

Ticari açıdan bakarsak ; açılacak veya açılmış olan bir satış mağazasının ana amacı istikrarlı bir oranda sürekli kar elde etmektir. Bu kar oranlarını yakalayabilmeleri için mağazalarına müşteri girişi ve satışı olmalıdır.

Müşterilerin mağazalara girmelerindeki en önemli etkenler :
1- Vitrin tasarımı ve ışıklandırması (Tabela, ışıklandırma, vitrin cam detayları, özel ahşap tasarımlar gibi)
2- Reklam, Promosyon veya kampanya bildirim afişleri (dekroasyona uygun şekilde tasarlanmalı)
3- Slogan

Bu aşamaları başarıyla tamamladıktan sonra ;
Ürünlerinizin kalitesi, Fiyatı, satış sonrası hizmetleri ile birlikte güleryüzlü personellerinizde mevcut ise teorik olarak kar etmemeniz mümkün değildir.

Vitrin tasarımı ve mağaza dekorasyonu konusunda nereden başlayacağınızdan emin değil misiniz? Mağazanıza daha fazla müşteri çekmek ve müşterilerin ürünlerinizi satın almasını sağlamak için bazı temel stratejiler vardır. Bu gerçeği göz önünde bulundurmak hayati önem taşımaktadır. Müşteri mağazaya girdiği andan ürün satın almaya karar verdiği ana kadar (veya satın alma işlemi yapmadan mağazanızdan ayrılmadan) akıllı tasarım kararları, satış olsun ya da olmasın, önemli bir fark yaratır.Eşik alanı / Mağaza giriş alanı / ilk izlenim
Eşik alanı, potansiyel müşterilerin mağazanıza girdiğindeki ilk alandır. Genellikle, mağazanın toplam boyutuna bağlı olarak, beş ile 15 adımdan oluşan alandır. Aynı zaman müşterilerinizin dış dünyadan geçiş yaptığı ve sunduklarınızı deneyimlediği ilk alandır. Bu alanda müşteriler; mağazanızın ne kadar ucuz ya da pahalı olduğu, aydınlatma, iç mekân, renkler, dekorasyon gibi kritik konularda karar verirler. Geçiş alanında oldukları için fiyat, kampanya gibi detayları kaçırma olasılıkları yüksektir.Müşteriler mağazanıza girdiğinde genelde sağa dönerler
Yapılan araştırmalara göre mağazaya giren müşterilerin %90’ı bilinçsiz bir şekilde ilk olarak sağa dönüyor. Sağa döndükleri anda gördükleri ilk duvar, yüksek etkili bir izlenim aracı olarak işlev gören “Güç Duvarı” olarak adlandırılır. Bu nedenle göstermeyi seçtiğiniz ürüne ya da onu nasıl göstereceğinize özen gösterin. Müşterilerinizin dikkatini sergilediğiniz ürünlere, mevsimsel ürünlere, yüksek kârlı veya çok talep edilen ürünlere çektiğinizden emin olun.

Müşterileri yönlendirin
Müşterilerinizin mağazanızda yönlendirmek için mobilyalar, vitrinler, raflar ve diğer araçları kullanmak mümkündür. Bu araçlar, mağazanın büyüklüğüne ve genel mağaza düzeninize bağlı olarak büyük ölçüde değişecektir.

Müşterilerinizi en çok satmak istediğiniz ürünler arasında dolaştırabilirsiniz. Bu durum sadece satış yapma şansınızı artırmakla kalmaz; aynı zamanda iyi düşünülmüş bir yol, mağazanızdaki ayak trafiğini ve akışını stratejik olarak kontrol etmenize imkân tanır.

Çoğu mağaza, müşterilerin mağazanın arkasına doğru yürümelerini ve ön tarafa tekrar gelmelerini sağlamak için sağa (veya saat yönünün tersine) dairesel bir yol kullanır. Bazıları, yolu farklı bir dokuyla ya da döşemelerle kaplayarak ayakların nereye gideceğini söyler.

Akılda tutulması gereken bir başka strateji de, müşterilerinizi bir yere gitmeye yönlendirmektir. Örneğin, koridorlarınızın sonlarında göz alıcı ve dikkat çekici bir görüntü oluşturmayı deneyin.


Müşterilerin yavaşlamasını sağlayın
Vitrin tasarımınızı ve mağaza dekorasyonunuzu doğru şekilde yaptıktan sonra isteyeceğiniz en son şey, yeni gelen müşterilerin önceki müşterileri acele ettirmesidir. Bu durum satacağınız ürünlerin sayısını sınırlar.

Perakendecilerin bu durumla mücadele etmelerinin tek yolu, müşterileri duraklamaya zorlayacak molalar yaratmaktır. Müşterilere görsel bir mola, tabela ya da özel / mevsimsel ürünler gösterebilirsiniz.

Perakendecilerin çoğu, koridorların sonuna veya sonuna yakın yerlere özel ürünler içeren sergileme alanları eklerler. Bu alanlar, ürünlerin sergilenmesini sağlarken satın alma dürtüsünü de teşvik eder.

Bununla birlikte, mağazanızda koridorlar yaratacak yeterli alanınız olmayabilir. Ancak yine de özel ürünleri, müşterilerin gözüne anlamlı gelecek şekilde gruplandırarak sergilemelisiniz. Çok tercih edilen ürünleri göz hizasında, az tercih edilen ürünleri göz hizasının altında ya da üstünde sergileyebilirsiniz.

Son olarak, tekrar eden ziyaretçiler için sürekli bir yenilik hissi yaratmak istiyorsanız, bu değişiklikleri haftalık veya düzenli olarak yapmanızı öneririz.Müşterilerinizin rahat ettiğinden emin olun
Tipik bir müşterinin, özellikle de kadınların, başka bir müşterinin arka tarafına çok yaklaşmaktan kaçındığını söylüyor. Bu sorunu önlemenin kolay bir yolu; tüm dekorasyonu müşterilerin ürünlerinize göz atarken yeterli kişisel alana sahip olabilecekleri şekilde tasarlamaktır.

Müşterilerinizi mağazanızda daha fazla zaman geçirmeye teşvik etmek için rahat koltuklara ve tezgâhlara sahip bir bekleme alanı oluşturarak rahat ettirebilirsiniz. Bu, alışveriş yapanlara alışveriş yapmak istemeyen bir kişinin eşlik etmesi için özellikle yararlıdır. Ancak, koltukları veya tezgâhları ürünlerinizle karşı karşıya konumlandırın. Böylece koltukta oturan kişiler için de alışverişi hep göz önünde bulundurmuş olacaksınız.

Ödeme alanı
Ödeme alanını oluşturmak oldukça zorlu olabilir. Ancak hatırlanmanız gereken en önemli kural, ödeme işleminin özel olarak tasarladığınız alışveriş deneyiminde doğal bir duraklama noktasında bulunması gerektiğidir. Ödeme noktalarında alışverişlerini bitirmiş müşterilere kasa da beklerken başka ürünler de satabilirsiniz.

Müşteriler içeri girdiklerinde doğal olarak sağa dönerlerse ve onları etrafta dolanmak için yönlendirirseniz, öndeki sol alanın muhtemelen ödeme için ideal yer olduğunu anlayacaksınız. Ancak bu karar aynı zamanda mağazanın büyüklüğüne ve düzenine de bağlıdır. Bu durum da ödeme alanına sahip olmak için en doğal noktayı en iyi şekilde kullanmanız gerektiği anlamına gelir. Alışveriş yapanların çantalarını ya da kişisel eşyalarını koyabilecekleri kadar büyük bir tezgâhınız olsun. İlgi çekici bir alan yaratmak için ödeme alanının arkasındaki duvarı kullanabilirsiniz.DAHA DETAYLI BİLGİ VE ÜCRETSİZ KEŞİF İÇİN :
Tel : 0 312 517 01 00
info@mogangroup.com.tr
www.mogangroup.com.tr
Ankara'da Hizmet verdiğimiz yerler ise ; çankaya, oran, çayyolu,ümitköy, incek, beysukent, alacaatlı, dodurga, gop, gaziosmanpaşa, yıldız, bilkent, incek, çukurambar, bilkent başta olam üzere tüm Ankarada hizmetinizdeiz.
Mağaza iç tasarımı, mağaza konsept projesi, özel vitrin dekorasyonu, dükkan tadilat, dükkan projelendirme, satış ofisi dekorasyonu, örnek daire dekroasyonu, avm, avm tadilat, avm mimarlık, Ankara'da anahtar teslim tadilat ve dekorasyon işleri, Ankara iç dekorasyon firmaları, Ankara tadilat dekorasyon firmaları, Ankara tadilat dekorasyon işleri, Ankara komple ev tadilatı ve dekorasyon işleri, Ankara Dekorasyon, Tadilat, Mutfak İşleri ,villa , Yapı Firmaları, Ankara Komple ev tadilat firmaları, Ankara ev tadilat fiyatları, Ankara'da villa, mutfak, banyo, ev tadilat, anahtar teslim ev dekorasyon ve 3d dekorasyon ve 3d mimari animasyon hizmeti vermektedir.


Facebook
Tweet
instagram
Google Plus
Mogan Group Blog
3d-slider-mogangroup-com-tr
3d-slider-mogangroup-com-tr
İçeriğe dön