İÇ MİMARLIK VE DEKORASYON - MOGAN GROUP

Please select
3d-slider-mogangroup
3d-slider-mogangroup-com-tr
İçeriğe git

Dekorasyonda Bilmeniz gerekenler

MOGAN GROUP
Published by Mogan Group Mimarlık Dekorasyon içinde DEKORASYON · 13 Temmuz 2017
Evinizin dekorasyonu her şeyden çok sizin zevkinizi yansıtmalı ve siz nasıl rahat edecekseniz o şekilde kurgulanmış olmalıdır. İşin içine renkler ve zevkler girdiğinde herhangi bir tasarımın herkes için en iyisi olacağı pek söylenemez. Kendi evinizin düzenlemesinin sizin istediğiniz gibi olması esastır ancak bazen ipin ucu kaçar ve ortaya sandığımızdan farklı bir sonuç çıkar. Dekorasyon sırasında dikkat edebileceğiniz birkaç kilit nokta, kontrolü elde tutmanızı sağlayacaktır.


 • Fazla eşyadan kaçının. Eşya fazlası hem odayı küçük gösterir, hem rahat hareket etmenizi engeller. Sığmayan eşyaları sığdırmaya çalışmayın.

 • Eşyalarınızı seçtikten sonra duvar rengine karar verin. Duvar rengine göre eşya ve aksesuar seçmek daha zahmetli olacaktır.

 • Tek bir aydınlatma kaynağı ile yetinmeyin ya da odayı sadece tek bir yönden aydınlatmakla kalmayın. Farklı aydınlatma katmanları oluşturun. Tavandan, duvardan, yerden, niş aydınlatma, abajur gibi seçeneklerin birkaçını birlikte kullanın.

 • Bir odada çok fazla renk kullanmayın. Tavsiye edilen, en fazla 3 renk seçip bunları odada paylaştırmanızdır.

 • Plan yapmadan ev alışverişine çıkmayın. Hangi renkleri kullanacaksınız, kaç parça eşya alacaksınız, önceki evinizden elinizde eşya var mı, bunlar mutlaka gözden geçirilmelidir.

 • Farklı desenleri birlikte kullanırken çok dikkat edin. Ortak bir noktası olmayan çok fazla deseni yan yana getirmeyin. Koltuklarınız desenliyse perde ve halının sade ya da perde desenliyse koltukların desensiz olması gibi dengeyi koruyacak seçimler yapın.

 • Perde seçiminde tercihinizi kısa değil, uzun perdelerden yana kullanın.

 • Eşyalar göre odaya küçük gelecek bir halı almamalısınız. İdeali eşyaların hepsinin halıda olmasıdır ancak bu her zaman mümkün olmaz. Halı en azından koltukların ön ayağına kadar gelmelidir.

 • Odadaki her eşya başka bir eşya veya aksesuar ile eşleşsin diye uğraşmayın. Örneğin turkuaz koltuklarınızı mutlaka turkuaz perde ve turkuaz halı ile eşleştirmek zorunda değilsiniz. Zıt renkleri, doğal renkleri ya da rengin farklı tonlarını değerlendirebilirsiniz.

 • Eşya yerleştirmeden önce bir odak noktası belirleyin. Bir pencere, kütüphane, şömine, büyük bir tablo veya TV ünitesi gibi, eşyaları çevresinde ya da ona doğru yerleştireceğiniz bir referans noktası belirleyebilirsiniz.

 • Duvar tablo asarken çok yükseğe ya da çok alçağa asmak odanın tüm havasını olumsuz etkileyebilir. Tablo asarken göz hizasını temel alın.

 • Aksesuar olarak yastık kullanmak iyi bir fikirdir ancak kanepelerinizi gereğinden çok yastıkla doldurmayın. Hem rahat oturmanızı engeller hem de kalabalık yaratır.

 • Sade renklere saplanıp kalmayın. Kahverengi, krem rengi ve bej ilk bakışta risk taşımayan, doğal renklerdir ama evin cansız ve karanlık görünmesine neden olabilirler. Siyah, gri, beyaz paleti için de aynısı geçerlidir. Turkuaz, bordo, kiremit ya da hardal rengi gibi bu nötr renkleri tamamlayacak renkleri kullanmaya cesaret edin.

 • Eşyalar göre odaya küçük halı almayın. İdeali, eşyaların hepsinin halı üzerinde olmasıdır ancak bu her zaman mümkün olmaz. Halı en azından koltukların ön ayağına kadar gelmelidir.

 • Güzel görünecek diye rahat edemeyeceğiniz herhangi bir aksesuar ya da eşya almayın. Dekorasyon esnasında mutlaka rahatınızı, alışkanlıklarınızı, yaşam şeklinizi ön planda tutun.

 • Sırf başkaları beğendi ya da tam tersi ‘olmaz’ dedi diye, kendi zevkinizi bir kenara bırakıp dışarıdan gelen sesleri dinlemeyin. Sizin istediğiniz gibi olmadığı takdirde ne kadar şık olursa olsun, dekorasyon gözünüze itici gelme riski taşır.


MOGAN MİMARLIK DEKORASYON olarak Hizmet verebildiğimiz Projeler
Mahall Ankara, Maidan Ankara, Next Level Ankara, İncek loft, MiaVita Beytepe, Marina Ankara, Next Level Çayyolu, Next Level İncek, Renapark Beytepe, Wind Ankara, Aksoy Vip Konutları, Meva Şekir Projesi, Sarp Residence, İncek Vista, Mes Polaris evleri, Elit Park Konutları, Endora Göksu, Ümitköy Panorama Evleri, Koloğlu Batı Park Ankara evleri, Kaşmir Yonca Evleri, Queen Park Ankara, SO Çayyolu Evleri, BeyHills Beytepe, Anka Batı Projesi, Atakent Nevi Konutları, Gümüş Şehir Evleri, Arte İcon Ankara, Erland Residence, Kent İncek Projesi, Park Alyans, Fortis Meridyen, Kaşmir Mavi Orkide Projesi, Gold N State Projesi, GOP Park Vadi, Multi Flat Residence, Arkadya Göksü Evleri, Kayalar Tower Ankara, Meydan Şili Projesi, Mira Ofis Beytepe, Aykon Suites, Seyri Şahane Ankara, Panorama Prestij, Metropark Concept Ankara, Point 312 Projesi, Kozlar Towers, 1071 Ankara Projesi, MiaVita Beytepe, Başka Ankara Projesi, Meydan Plaza, Gökyüzü Bahçeleri Projesi, Equinox Çayyolu projesi, Yıldız Park Ankara, Park Hayat İncek, Cubes Ankara, İnci Yaka Ankara, Aden Ballıkpınar Projesi, Yıldırım Kule, Nevadium Batıkent Projesi, Vantage Ümitköy Projesi, Empire İncek, Beysu Evleri, Merkez Ankara Projesi,  Sofa Loca Ankara, Ova Life Projesi, Nevbahçe Konutları, Arte 168 Projesi,  Royal İncek Projesi, Enda Konakları, Benevre Beytepe Projesi, NorthGate Ankara, Elit Manzara Beytepe, Bulvar Loft Ankara, Veb Tower Projesi, Etipark Ankara Projesi, Nefis Çankaya Evleri, AquaMarine Tower Projesi, Eymir Panorama Projesi, Aden Beytepe Projesi, Arte Borgo Projesi, Officium Beytepe, Ankara Golfkent Projesi, İncek Green, İncek bule,Sinpaş Ege Vadisi, GamaDor Koru Evleri, YDA İnşaat Proje, Adiva Ümitköy, Lima Vadi Ankara, Arp Kule Ankara, Moment Beştepe, Mea Güzel Bahçem Projesi, Aqua Modern Ankara, Koordinat Çayyolu Projesi, Sierra Yaşamkent Projesi, Kuleevo Çayyolu, Kumru Ankara Projesi, Metromall Residence, İncek Park Villaları, İnci Kulesi Yenimahalle, Kuzu Effect Projesi, Elmar Towers Projesi, Ozan City, Ozan Tower, Relax Plus, Zirveden Göksu, Marina Ankara Towers, Parktepe Evleri Çankaya, HM Commerce Center Ankara, Goccina Residence, Platin Beytepe, Open Sky Çankaya, Vişnelik Apartments Çankaya, Protokol Ankara, Teona Ümitköy, Moonlight Residence Ankara, Allora Beytepe, Yaşam Kule Projesi, Regnum Sky Tower Projesi, Mesa Koza 66 Projesi, Erkanlı Contempo Projesi, Erkanlı Villa Vetro, Nep Office Projesi, SofaLoca Projesi, Altın Kuleler Projesi, EndPoint Projesi, Kozz Bağlıca Projesi, Incek Life Projesi, Bulvar Bağlıca Projesi, Panorama Gold Ankara.MOGAN GROUP Mimarlık Dekorasyon İnşaat LTD. ŞTİ.
Ümit Mahallesi, 2481. Sokak, No:22 Ümitköy / Çankaya / ANKARA

Tel : 0 312 517 0100
info@mogangroup.com.tr
www.mogangroup.com.tr


ankara içmimarlık, ankara dekorasyon, ankara tadilat, ankara mimarlık, ankaraiçmimar, ankaradekor, ankaradekorasyon, ankaramimarlık, dekorasyon firmaları, içmimar firmaları, mimari firmalar, salon tasarımı, mutfak tasarımı, yatak odası tasarımı, banyo tasarımı, salon dekorasyonu, toplantı odası tasarımları, otel odası tasarımları,laminant parke,masif parke, kütük ev,fiyatları, alçıpan tavan, duvarkağıdı ankara,marburg ankara, ofis dizayn, villa dizayn, ev dizayn, dekorcu, tasarımcı,mimari proje firmaları, holding dekorasyon, ceo odası tasarımları,genel müdür odası tasarımı, toplantı salonu tasarımı, otel odası tasarımları, otel odası tadilat dekorasyon, bahçe tasarımı, peyzaj tasarımı, çankaya dekorasyon, çankaya içmimarlık, mimar bul, içmimar bul, en iyi içmimar, başarılı mimarlar, özel üretim mobilya, siteler mobilya, mobilya imalat, özel tasarım mobilyalar, pergole, pergola, smartroof, otomatik çatı sistemleri, açılır tavan ankara, giyotin cam, düşey cam sistemleri, dikey cam sistemleri,kumandalı,kafe dekor, cafe dekorasyon, restaurant dekorasyon, en iyi mimarlık ofisi,lokanta dekorasyonu, tadilat hizmetleri, ev tadilat ustası, mühendislik, projelendirme, en uygun tadilat,barisol tavan, gergi tavan modelleri, tesisat projelendirme, incek dekorasyon, çayyolu dekorasyon, ümitköy dekorasyon, umitkoy dekorasyon, hastane tadilat,hastane dekorasyon, iç tadilat firmaları, ankaradekorcu, mimarbul, içmimarbul, evim şahane,güzel evim, perde imalat, tente, köşk dekorasyonu, kitchen decoration, saloon decoration, diningroom decoration, sitting room decoration, office decoration, homeoffice decoration, hotel decoration, meeting room decoration, decoration, designer, interior architect, architecture in ankara, handmade furniture, special design, special production, tv Stüdyo dekorasyon, tvshow decoration, stüdyo tasarım, tv program tasarım, tv program dekorasyon, awning roof systems, a1icmimarlik, modülermimarlık, arcora,vendesign, venicmimarlik, leventtekin,ustabul, alçıpan bölme duvar, ahşap bölme duvar,çelik konstrüksiyon, özel okul tadilat, kollej dekorasyon, oran dekorasyon,bağlıca dekorsayon, dodurga dekorasyon, dışcephe mantolama, mogangroup, mogan mimarlık,mogan inşaat,mogan enerji, mogandekor, komple tadilat, anahtar teslim tadilat, elçilik tadilat, elçilik dekorasyon, embasy decoration, renovation, construction, wooden house, wooden villa, steel construction, italyan duvar kağıdı, alman duvarkağıdı, deck zemin kaplama, mimari plan, autocad çizim,3dmax tasarım,mimarım sensin, enterasan tasarımlar, dekorazon, ekonomik tadilat,vip dekorasyon, lüks dekorasyon ve tadilat,ankara renovasyon, kaba inşaat işleri, inşaat taşeron, altyüklenici, profesyonel ekip


Facebook
Tweet
instagram
Google Plus
Mogan Group Blog
3d-slider-mogangroup-com-tr
3d-slider-mogangroup-com-tr
İçeriğe dön